Okrašlovací spolek v Mníšku pod Brdy

Náš zapsaný spolek navazuje volně na tradici a činnost Okrašlovacího spolku založeného v Mníšku pod Brdy roku 1928 pod vedením předsedkyně Antonie Cebeové, významné aktivní osobnosti tehdejšího Mníšku. Kolem ní se soustředily jiné originální postavy tehdejšího vesnického života jako třeba nezapomenutelný ochotník František Želina. Na tomto místě musíme připomenout i zástupce obce legionářské Františka Šocha. Z dnešního pohledu musíme tyto nadšence stále obdivovat, zanechali totiž po sobě nepřehlédnutelné dílo. I my dnes máme stejný cíl: soustřeďuje se na uchování historické paměti podbrdského kraje a Mníšku pod Brdy při využití všech prostředků ku zvelebování pamětihodných míst, konání vzpomínkových akcí a distribuce s tím spojených vzpomínkových předmětů. Činnost doplňujeme přednáškami či prohlídkami zajímavých míst.